Country bál

Reprezentační country bál

Každoročně v letech 1985 – 1989 Country rytmus pořádal country bály v restauraci Česká beseda v Liberci. Po krátké pauze způsobené organizačními změnami v našem klubu jsme se ke country bálům s chutí znovu vrátili.
Od roku 1993 každoročně pořádáme v listopadu reprezentační country bál Country rytmu Liberec. Kromě příjemné atmosféry, stylové zábavy a špičkové hudby se zde snažíme přiblížit naší činnost nejširší divácké veřejnosti.

Scénář, režie, herecké obsazení, hudba, výroba kostýmů, kulis a vše ostatní je společným dílem členů klubu. S léty získáváme praxi a naše představení se stávají čím dál více propracovanými, přibývá zápletek v ději, herců, speciálních efektů, rekvizit. A samozřejmě i “veselých příběhů z natáčení”. Tím asi nejveselejším je odjezd jedné z našich členek z country bálu přímo do porodnice a završení večera porodem zdravého syna Honzíka. Večer zpestřují ukázky našich předtančení, výuka country tanců, nejrůznější soutěže.

Nebojíme se udělat si sami ze sebe legraci. V roce 1999 jsme sami v sobě objevili ” herecké nadání”. Program country bálů jsme proto rozšířili o oblíbené divadelní představení z Divokého západu.
Jako první k nám zavítal hrdina bez bázně a hany – Limonádový Joe s neodmyslitelnou Kolalokou. Prožili jsme si na vlastní kůži svatbu na Divokém západě. Pokusili jsme se o přiblížení jednoho obyčejného dne na Divokém západě, jak asi vypadal kolem roku 1850. Na základě vlastních historických studií jsme zrekonstruovali poslední střet mezi presidentem Lincolnem a generálem Lee. Naší pozornosti nemohlo samozřejmě ujít ani sedm statečných.I zde jsme museli poopravit oficiálně známou verzi a konečně světu odhalit, že sedm statečných byly  vlastně ženy…. Na dalším bále jsme v kostce shrnuli dějiny Ameriky ,našemu zájmu neunikl ani Mrazík , jen jsme ho přemístili do Mexika a přejmenovali na Teplíka . A naší soutěže ve stylu Star dance se zúčastnil dokonce i Lord of the Dance.

Jsme ryzí amatéři s nadšením, které by nám skuteční herci mohli závidět. Snažíme se překonat hranice vlastní pohodlnosti, strachu, ostýchavosti. Kaskadéry nepoužíváme. Režisér je velmi přísný, proto musíme jít do role naplno. Poznal snad někdo z Vás, že naše Indiánka se nechala vláčet po zemi zlými vojáky s vyvrknutým kotníkem? Odehrála roli a šla tiše sténat do zákulisí. Tomu se říká nadšení. Solidarita panující v našem svérázném společenství pomáhá ke zdárnému výsledku našich plánů. A tak, ač uštvaní, těšíme se na další rok , jak se opět vyřádíme.

Zatímco taneční prostory našeho country bálu se v průběhu uplynulých let z nejrůznějších důvodů měnily, z pavlovického Colosea jsme se přemístili do sálu u Košků a posléze do prostor PKO, kapele jsme zůstali věrní. Již od roku 1994 na našich country bálech hraje bluegrassová skupina Modrotisk.